user_mobilelogo

Foto van de maand

lieke

Facebook

 

Tijdens onze clubavond van februari hebben we aandacht besteed aan (basis) fotobewerking. Een doe avond, want iedereen had een laptop mee om de gekregen informatie in de praktijk te brengen. Marco en Dicky verzorgden de avond met een presentatie over het bewerken van foto's in de digitale doka.

Met name de basis werd uitgelegd en het maakt dan niet uit met welk programma je werkt want basisbewerkingen kun je in elk programma doen. Zo werden zaken als het bijstellen van belichting, contrast, hooglichten en schaduwen,helderheid, scherpte, ruisonderdrukking onder de loep genomen. Na een presentatie over het toepassen van alle tools, kreeg elk lid dezelfde foto om mee te gaan werken. In deze foto waren veel mogelijkheden om te spelen met lichte en donkere delen in de foto. Een avondje uitleg en oefenen bleek te kort. De wens is om hier vaker aandacht aan te besteden. Het is vooral ook leuk om te doen!

landschap 4