user_mobilelogo

Foto van de maand

herman

Facebook

In het nieuwe jaar zijn we onze clubavond online gestart vanwege de corona maatregelen. Omdat we de feestdagen achter ons hebben gelaten, kozen we als thema "voedsel fotografie" of "foodphotography". Arjan heeft dit thema voorbereid en stuurde ons vooraf de informatie toe. Fotografeer het zo dat het water je in de mond loopt.........

We kennen ze allemaal wel, die prachtige foto’s op foodblogs of in kooktijdschriften die je bij het zien gelijk het idee geven van MMMMyammy of “Dat wil ik ook een keer klaar maken”. Zo opende Arjan de opdracht voor het thema. Nu maken heel veel mensen heel veel foto's van gerechtjes die ze maken of geserveerd krijgen. De social media kanalen staan er vol mee. Maar om het ook zo te fotograferen dat het dusdang aantrekkelijk wordt om het te gaan maken of om het in een restaurant te bestellen, daar komt toch echt meer bij kijken. De opstelling, het licht, de compositie, maar ook de keuze van wat je er wel of juist in het plaatje meeneemt, zijn zo van die zaken waar je rekening mee moet houden als je echt een goede foto wilt maken.Voor de één een uitdaging in de goede zin van het woord, voor de ander volledig buiten de comfortzone en daarmee eerder lastig dan een leuke klus. Arjan kreeg van 10 leden een foto aangeleverd. En er bleek echt wel werk van te zijn gemaakt. Tijdens onze clubavond bespraken we de foto's en die deden ons echt vaak het water in de mond lopen. Er zaten echt knappe staaltjes werk bij! Goede tips werden er gegeven over licht, onder- en achtergronden en de opstelling van het voedsel en hoe je dit dan het beste in beeld kunt brengen. Om het water in de mond te laten lopen, luistert dit soms toch erg nauw. De foto met de kokosmakronen van Dicky werd uiteindelijk als beste beoordeeld. 

Arjan Quispel
Danielle v/d Bruinho...
Dicky Boele
Jan van Rossum
Johan Westmaas
Joke van Bemmel
lieke van Ommeren
Marco van Soest
Mariese van Ekeris
Rob Woldendorp