user_mobilelogo

Foto van de maand

lieke

Facebook

HDR staat voor High Dynamic Range, wat eigenlijk betekent dat je het dynamisch bereik in een foto verhoogd, zodat je meer hetgeen weergeeft wat je ook met je ogen ziet. De beperking van de meeste camera's is dat het dynamisch bereik niet zo groot is als wat we waarnemen met onze ogen. Ingewikkeld? Misschien wel, maar met de juiste tips maak je een foto met een hoog dynamisch bereik. 

Daniëlle instrueerde de leden via de mail wat de bedoeling was. Door van één onderwerp meerdere opnames te maken met verschillende belichtingen, bereik je een hoger dynamisch bereik als je de beelden samenvoegd in een nabewerkingsprogramma. Het verhogen van het dynamisch bereik betekent dat de belichting in donkere en lichte delen van de foto in balans is, waardoor je meer de werkelijkheid benaderd.Voorwaarde is natuurlijk dat je de beelden maakt vanaf een statief, zodat ze echt hetzelfde zijn, maar veel camera's hebben tegenwoordig een HDR instelling waarmee je veelal uit de hand de beelden kunt schieten. De camera legt ze dan ook over elkaar. De basis is minimaal 3 beelden (goed belicht, onderbelicht en overbelicht), maar een HDR kan ook opgebouwd zijn uit 5, 7 of bijvoorbeeld 9 beelden. Tijdens onze clubavond werden alle beelden bekeken, geanalyseerd en beoordeeld. Jan had zichzelf uitgedagd om een HDR beeld te maken in de avond tijdens ons clubuitje in Den Bosch. Hij had dit gedaan met 9 beelden. Deze foto werd als de beste foto beoordeeld. Met deze technische opdracht zijn de leden weer geinspireerd om deze manier van fotograferen noig eens toe te passen.

Arjan Quispel
Danielle v/d Bruinho...
Dicky Boele
Johan Westmaas
Jan van Rossum
Marco van Soest
Rob Woldendorp