user_mobilelogo

Foto van de maand

janvr

Facebook

Hoe kun je het beste voorwerpen fotograferen waarbij je veel last hebt van reflectie? Denk aan glas bijvoorbeeld of iets van metaal. Marco verzorgde op onze clubavond in mei een kleine workshop om voorwerpen met zo min mogelijk reflectie vast te leggen. Neem een voorwerp mee van thuis wat je hiervoor kunt gebruiken, luidde de opdracht en natuurlijk, neem je camera en evt. reportageflitser mee.

Marco startte met een stukje uitleg over hoe licht reflecteert en wat je het beste kunt doen om hinderlijke reflectie tegen te gaan. Hiervoor had hij wat piepschuimen platen mee waarvan we een kleine studio konden maken door eenvoudig weg de de platen aan elkaar te prikken tot een box. In kleine groepjes werd er geoefend. Het valt nog niet mee om de lichtbronnen niet te laten reflecteren, maar het lukt zeker wel om het zo min mogelijk hinderlijk te laten zijn. Handig om wat foefjes te weten want ook bij protretfotografie hebben we er vaak last van als mensen brildragend zijn en we een flitser gebruiken. Na een avondje oefenen kwamen er srteeds betere resultaten. De bijgevoegde afbeelding is van Annet.20230511 DSF7990